WHEELS RENOVATION

Jesteśmy firmą, która już od 1993 roku jako jedna z pierwszych wprowadziła technologię lakierowania proszkowego farbami poliestrowymi, epoksydowymi i epoksydowo-poliestrowym w województwie olsztyńskim, a tym samym w północno-wschodniej Polsce. Od tamtej pory oprócz lakierowania wszystkich własnych wyrobów nieprzerwanie do dziś świadczymy usługi lakierowania proszkowego.  Jedną z wielu, jednak najbardziej liczną grupą wyrobów obcych lakierowanych w ramach usług były i są felgi stalowe i aluminiowe do rozmiaru 24‘’.

renowacja-felg_1.JPG

 

Dlatego w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie kompleksową renowacją felg stalowych aluminiowych dla idealnego przygotowania powierzchni przed lakierowaniem i skrócenia czasu  usługi, od połowy 2012 roku uruchomiliśmy ciśnieniową, komorową oczyszczarkę strumieniową. Dzięki temu urządzeniu piaskujemy, śrutujemy i odlakierowujemy, odpowiednim do określonego materiału ścierniwem, tak by wytworzyć optymalnie chropowatą, a zarazem gładką powierzchnie efektywnie i trwale przywierającą powłokę lakierniczą. W ten sposób usuwamy rdzę, naloty oraz pozostałości starego lakieru tworząc powłokę gotową na trwałe i efektywne pokrycie lakierem proszkowym. Przed naniesieniem powłoki lakierniczej i rozpoczęciem pełnego cyklu przygotowania powłoki do malowania, każdorazowo felgi wygrzewane są w temperaturze 180-200 stopni C dla wyeliminowania zjawiska odgazowania materiału.

Dwa lata temu wdrożyliśmy linię elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi z zastosowaniem bezpiecznej bezrozpuszczalnikowej technologii przygotowania podłoża metalowego składającą się z automatycznej, pięciostrefowej myjki natryskowej, w której realizowane jest przygotowanie powierzchni obejmujące pięć operacji technologicznych, w wyniku których na elementach mytych wytworzona zostaje  pasywna warstwa polimerowa. Dzięki tak nowoczesnej technologii lakierowania oraz wieloletniemu doświadczeniu w lakierowaniu felg zapewniamy doskonały, zgodny z oczekiwaniami efekt oraz ponad czasową trwałość. Dziewiętnastoletnie doświadczenie w lakierowaniu felg i wykwalifikowana kadra lakierników to gwarancja świetnego efektu i pełnego zadowolenia Klienta.

Czas realizacji usługi to trzy dni robocze, maksymalny rozmiar felg to 24” Do lakierowania stosujemy kolory z palety RAL w najpopularniejszej gradacji połysku i matu. Termin realizacji dla niestandardowych kolorów wydłuża się o czas dostawy farby.

Technologia

Obróbka wstępna  - piaskowanie, śrutowanie, odlakierowywanie. (ciśnieniowe czyszczenie felg z rdzy, nalotów, nagarów oraz starej powłoki lakierniczej)

Przygotowanie powierzchni – pełen cykl w pięciostrefowej myjce natryskowej wraz z naniesieniem pasywnej warstwy polimeru. (odtłuszczanie  ,fosforanowanie żelazowe , płukanie , wytworzenie  powłoki pasywnej  metodą   No-Rinse,   która   łączy   w   sobie   zalety   konwersyjnego   przygotowania powierzchni i powłoki polimerowej)

Lakierowanie proszkowe – naniesienie farby proszkowej metodą elektrostatyczną, wygrzanie jej w temperaturze 180-200 stopni C . Dla uzyskania oczekiwanego efektu –  jednorodnej powłoki lakierniczej każda felga lakierowana jest wielowarstwowo. Odpowiednie przygotowanie powierzchni w połączeniu z nałożeniem warstwy  podkładu proszkowego zapewnia absolutną ochronę przed korozją, zapobiegając jednocześnie odgazowywaniu materiału, tworzy gładką powierzchnie.
Po pełnym cyklu lakierowania felg farbą podkładową: wygrzaniu i utwardzeniu powłoki, oraz wystygnięciu nanosi się kolejną – drugą właściwą warstwę odpowiadającą za ostateczny efekt wizualny – kolor. Na życzenie Klienta stosujemy trzecią warstwę  – lakier transparentny (bezbarwny), który zwiększa odporność poprzednich warstw dając do 95% przejrzystości.

Cennik piaskowania i malowania felg do aut osobowych:

 Rozmiar felgi   Piaskowanie 1 szt.
[cena netto]
Malowanie 1 szt.
[cena netto] 
Piaskowanie i malowanie 1 szt.
[cena netto]
 Do 15 55 zł 55 zł  110 zł 
 16 60 zł  60 zł   120 zł 
 17 65 zł 65 zł  130 zł
 18 70 zł  70 zł 140 zł
 19 80 zł  80 zł  160 zł
 20 90 zł 90 zł 180 zł
 21 100 zł 100 zł 200 zł
 22 110 zł 110 zł 220 zł
  • Ceny podane powyżej są cenami poglądowymi za 1 szt. oraz nie zawierają podatku VAT.

chrom ciemny

Chrom ciemny

chrom ciemny

Chrom

chrom ciemny

Czarny mat

chrom ciemny

Biała połysk

chrom ciemny

Biała połysk

chrom ciemny

Antracyt mat

chrom ciemny

Czarny połysk

chrom ciemny

Silver